piątek, 18 października 2013

Reading

Hej!
Nareszcie piątek i weekend. Jak na razie nie mam żadnych konkretnych planów, może wybiorę się na Wieczór Chwały do Dzięgielowa, może obejrzę mecz... Muszę się zdecydować ^^ ale na pewno muszę się pouczyć na geografię i historię. Najpierw trzeba przepisać to wszystko -.- nieciekawie. Tak właściwie to nie mam pojęcia po co nam jest ta historia. Okay, każdy powinien wiedzieć przynajmniej najważniejsze daty z historii Polski, jak powstało nasze państwo, kiedy były bitwy/ wojny etc. Tylko, że to wszystko chyba już zdążyliśmy się nauczyć przez 3 lata podstawówki i całe gimnazjum. Jeśli ktoś lubi historię i pasjonuje się tym, to niech idzie na rozszerzenie. Niech ma te 7 godzin w tygodniu, mi to nie przeszkadza. Ale skoro wybieram profil ekonomiczny, z rozszerzoną matmą, geografią i angielskim, to znaczy, że nie mam zamiaru zdawać historii ani na maturze ani nie będę miała związanej z tym przyszłości. Poza tym, gdyby te lekcje były w jakiś sposób ciekawe! Gdybyśmy mogli pracować jakoś w grupach, filmy, oceny za aktywność. To NIE. Musimy się uczyć o starożytnym Rzymie na jednej godzinie a na następnej Bolesławie Chrobrym i mieć sprawdziany z tego. Musimy kuć na pamięć wszystkie wojny punickie, szczegóły panowania Mieszka i jego synów, co nam się przenigdy nie przyda (chyba, że do krzyżówki). Tylko, że czego się spodziewać skoro cała edukacja jest pod psem... Okay, nie będę marudzić. Może się mylę i dzięki tej historii będę bardziej wykształconym obywatelem.
Wracając do weekendu to trzeba mi przeczytać książki. Troszkę zaległości się narobiło.

Najchętniej oczywiście bym porwała Igrzyska i Mou, ale muszę poczytać Pana Tadzia :(  Swoją drogą widać, że Igrzyska najczęściej czytane .

Rozpisałam się troszkę. Nie było to zamierzone ^^ wyszło spontanicznie. Więc pokażę tylko czapkę, którą ostatnio kupiłam i w której byłam w szkole.
 
Przepraszam za bałagan w tle, nawet nie widziałam, że tam jest ^^

No więc do zobaczenia znowu! Miłego weekendu :)

3 komentarze:

 1. Wcale tego bałaganu tak nie widać hehe ^^ Świetna czapka ! <3 Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. z kolegami wspólnie lubimy czytać Pana Tadeusza ;))) <3 hihi nic
  obserwujemy?

  // Klikniesz na moim blogu w baner Sheinside? To dla mnie ważne <3
  nierealniie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz ♥