czwartek, 10 maja 2012

Siena

Witam ;D Dziś post będzie o Sienie ^^ Uznałam, że na Florencję trzeba dużo zdjęć. W Sienie byliśmy prawie cały dzień. W sumie nie wiem co jeszcze bym mogła napisać o tym mieście xD Tak samo jak reszta miast w których byłam, znajduje się w Toskani. Legenda głosi, że została założona przez synów Remusa. Herbem stała się wilczyca, karmiące Remusa i Romulusa, czyli taki sam jak Rzymu. W Sienie nie mieliśmy przewodnika, dowiedzieliśmy się tylko co nie co w autobusie, a później każdy mógł chodzić gdzie chce. Większość wyszła na wieżę Torre del Mangia, z której był piękny widok na panoramę całego miasta i jeszcze dalej. Próbowaliśmy znaleźć targ, niestety nie udało nam się, ale obeszliśmy kilka uliczek ze sklepami, w których kupiłam pocztówki i magnes. Zaciekawił mnie jeden sklep, w którym było pełno różnych głupotek. Ale to na koniec. Na rynku(Piazza del Campo) znajduje się fontanna (Fonte Gaia), a sam plac jest podzielone na 9 części. Będzie to można zobaczyć na zdjęciach. Prócz rynku, zwiedziliśmy także gotycką katedrę.

Katedra
Przed katedrą

Na rynku ^^


Plac jest podzielony na 9 części (nie widać wszystkich)

Widok z wierzy


Ogólnie to miasto baardzo mi się podobało. Kupiliśmy sobie także kawałek pizzy i lody. Waniliowe of course <3 Pizza nie była droga bo tylko 2,50 Euro. Wracając do tego sklepu, od razu w oko wpadło mi pewne radio...
... w formie gitary! Niestety gdy zobaczyłam cenę to już nie chciałam jej kupić- 120 euro ;P Ale i tak mi się bardzo podobało, szczególnie temu, że ma flagę W. Brytanii. Prócz tego były tam myszki do komputera w formie krokodyli itp. Wszystko kolorowe.
Kolejny post będzie o Florencji ^^ Miłego dnia ;*

6 komentarzy:

Dziękuję za każdy komentarz ♥